Rozcieńczalnik

Rozcieńczalniki, czyli substancje odpowiedzialne za zmianę lepkości lakierów, farb i klejów, stosowane są powszechnie przez fabryki mebli. Produkty te, ze względu na ich szerokie zastosowanie, powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego zakładu lakierniczego, a wybór odpowiedniego rozcieńczalnika ma znaczący wpływ na sposób aplikacji i czas schnięcia wyrobu. Oferowane przez nas rozcieńczalniki skutecznie odtłuszczają powierzchnie i stosowane są również do czyszczenia narzędzi lakierniczych. Produkty te mają działanie drażniące, dlatego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i stosować je zgodnie z przeznaczeniem.

Aceton techniczny

Wykorzystywany głównie do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem oraz klejeniem. Aceton techniczny stosuje się również do czyszczenia narzędzi lakierniczych, rozpuszczania tłuszczów, żywic i wosków, a także do rozcieńczania wyrobów nitrocelulozowych. Jest to środek, który ma wiele zastosowań i stanowi podstawowe wyposażenie każdego zakładu lakierniczego.

Benzyna ekstrakcyjna

Wykorzystywana przede wszystkim do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem oraz lakierowaniem, a także do rozpuszczania tłuszczów, żywic, olejów i wosków. Benzyna ekstrakcyjna sprawdza się również jako środek czyszczący do narzędzi lakierniczych i pędzli. W składzie benzyny ekstrakcyjnej znajduje się niewielka zawartość benzenu, ok. 0,1%.

Nitro rozpuszczalnik

Przeznaczony do rozcieńczania lakierów, farb i innych wyrobów nitrocelulozowych. Nitro rozpuszczalnik sprawdza się także podczas czyszczenia zabrudzonych pędzli, pistoletów lakierniczych i innych specjalistycznych narzędzi. Produkt ten stosuje się również do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Nitro rozpuszczalnik charakteryzuje się krótkim czasem parowania oraz łatwością.

Rozcieńczalnik poliuretanowy

Stosowany do rozcieńczania lakierów, klejów oraz farb poliuretanowych. Rozpuszczalnik poliuretanowy sprawdzi się również jako produkt czyszczący do narzędzi lakierniczych i pędzli zabrudzonych środkami poliuretanowymi. Doskonale nadaje się do prac wykończeniowych, ułatwiając rozrzedzanie wyrobów poliuretanowych i tym samym zwiększając ich wydajność. Oferujemy rozcieńczalniki poliuretanowe o różnych prędkościach parowania.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacjami poszczególnych produktów lub skontaktowaniem się z nami w celu wybrania rozcieńczalnika odpowiedniego do zaplanowanych prac lakierniczych i wykończeniowych. Wszystkie oferowane przez nas rozcieńczalniki charakteryzują się wysoką jakością i są produkowane przez Togi Coatings.

rozcieńczalnik poliuretanowy
Siedziba firmy Togi Coatings:
Otwock, ul. Karczewska 21
Telefon:
+48 22 788 02 16
e-mail:
biuro@togi-lakiery.pl